X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دو روز مانده به پایان جهان تازه فهمید که هیچ زندگی نکرده است ، تقویمش پر شده بود و تنها دو روز، تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود.
پریشان شد و آشفته و عصبانی نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد ، داد زد و بد و بیراه گفت ، خدا سکوت کرد؛ جیغ زد و جار و جنجال راه انداخت ، خدا سکوت کرد؛ آسمان و زمین را به هم ریخت ، خدا سکوت کرد.
به پر و پای فرشته و انسان پیچید ، خدا سکوت کرد؛ کفر گفت و سجاده دور انداخت ، خدا سکوت کرد ؛ دلش گرفت و گریست و به سجده افتاد، خدا سکوتش را شکست و گفت:
"عزیزم ، اما یک روز دیگر هم رفت، تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنال از دست دادی ، تنها یک روز دیگر باقی است ، بیا و لااقل این یک روز را زندگی کن."
لا به لای هق هقش گفت :" اما با یک روز ... با یک روز چه کار می توان کرد؟..."
خدا گفت:
"آن کس که لذت یک روز زیستن را تجربه کند ، گویی هزار سال زیسته است و آنکه امروزش را در نمی یابد هزار سال هم به کارش نمی آید"
آنگاه سهم یک روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت:
"حالا برو و یک روز زندگی کن."
او مات و مبهوت به زندگی نگاه کرد که در گودی دستانش می درخشید ، اما می ترسید حرکت کند ، می ترسید راه برود ، می ترسید زندگی از لا به لای انگشتانش بریزد، قدری ایستاد ، بعد با خودش گفت:"وقتی فردایی ندارم ، نگه داشتن این زندگی چه فایده ای دارد؟ بگذار این مشت زندگی را مصرف کنم."
آن وقت شروع به دویدن کرد ، زندگی را به سر و رویش پاشید ، زندگی را نوشید و زندگی را بویید ، چنان به وجد آمد که دید می تواند تا ته دنیا بدود ، می تواند بال بزند ، می تواند پا روی خورشید بگذارد ، می تواند....
او در آن یک روز ، آسمانخراشی بنا نکرد ، زمینی را مالک نشد مقامی را به دست نیاورد ، اما ...
اما در همان یک روز ، دست بر پوست درختی کشید، روی چمن خوابید، کفش دوزدکی را تماشا کرد، سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی که او را نمی شناختند ، سلام کرد و برای آنها که دوستش نداشتند از ته دل دعا کرد، او در همان یک روز آشتی کرد و خندید و سبک شد ، لذت برد و سرشار شد و بخشید ، عاشق شد ، عبور کرد و تمام شد ...
«او در همان یک روز زندگی کرد...»
فردای آن روز ، فرشته ها در تقویم خدا نوشتند:
"امروز او درگذشت، کسی که هزار سال زیست !"
زندگی انسان دارای طول ، عرض و ارتفاع است ؛ اغلب ما تنها به طول آن می اندیشیم ، اما آنچه که بیشتر اهمیت دارد ، عرض یا چگونگی آن است .
  


امروز را از دست ندهید ، آیا ضمانتی برای طلوع خورشید فردا وجود دارد!؟    تاریخ : یکشنبه 28 مهر 1392 | 18:38 | نویسنده : یاسمین | نظرات (12)
دریافت کد ابزار آنلاین
Pink Sketch 
Heart